Amsterdam Museum benoemt tweede kinderbestuur
Verschenen op:
do 24 april 2025, 11:00 uur

Het Amsterdam Museum heeft een nieuw kinderbestuur. In 2024 benoemde het Amsterdam Museum als eerste museum in de stad een kinderbestuur. Het kinderbestuur vertegenwoordigt de stem van kinderen in het museum en is betrokken bij activiteiten waarbij de inspraak van kinderen van belang is. Mark Bonachev (10 jaar) en Laquelle-Genaea Agyemang (10 jaar), allebei uit stadsdeel Zuidoost, en Zaya Petkov (9 jaar), uit stadsdeel Oost, nemen het stokje over van het vorige kinderbestuur, bestaande uit Defne Terzi, Noud van den Hoorn en Jireh Everts.
Het Amsterdam Museum was in 2024 het eerste museum in de hoofdstad dat een kinderbestuur onderdeel maakte van de organisatie. De leden van het kinderbestuur zijn ook onderdeel van de kinderklankbordgroep van het museum, een groep van 16 kinderen, die in samenwerking met directeur Judikje Kiers, meedenkt over belangrijke beslissingen. De taak van het kinderbestuur is om te onderzoeken wat kinderen graag willen zien in het museum en dit te bespreken met de directeur. De drie leden krijgen een inkijk achter de schermen, gaan in gesprek met de directeur, worden uitgenodigd voor openingen en speciale activiteiten voor kinderen en gaan op werkbezoek bij andere culturele instellingen.
Het kinderbestuur en de kinderklankbordgroep wisselen ieder jaar en zijn onderdeel van het project ELJA Kindermuseumlab. In de periode 2023-2025 krijgen Amsterdamse kinderen bij het Amsterdam Museum de kans om tijdens verschillende projecten mee te denken over het stadsmuseum en kindermuseum van de toekomst. Het museum wil hiermee inzicht krijgen in hoe het ultieme museum voor en door kinderen eruitziet.
Foto: Kinderbestuur (v.l.n.r: Mark Bonachev, Laquelle-Genaea Agyemang en Zaya Petkov) samen met algemeen directeur Judikje Kiers, Foto: Amsterdam Museum, Francoise Bolechowski.